Повністю відновитися після інсульту вдається лише 16% пацієнтів, свідчить статистика. 85% тих, хто вижив, стають інвалідами і не можуть жити повноцінним життям. Але все могло б бути інакше, кажуть фахівці, якби люди вчасно звертали увагу на попередження, яке дає організм перед інсультом.
В інсульту є багато «червоних прапорців», які попереджають, що ситуація критична і от-от це станеться. Однак люди починають асоціювати красномовні симптоми саме з цим захворюванням тільки тоді, коли вже опустилися м’язи з одного боку обличчя, відібрало руку або ногу і вже нічого не можна вдіяти. На думку доктора Еріка Берга, є більш ранні сигнали інсульту. Вони дозволяють вжити певних заходів для попередження захворювання і сподіватися на позитивний результат.
«Оскільки інсульт спричиняє утворення тромбу в мозку, ви відчуєте великий тиск у цьому відділі. Він буде проявлятися як дуже сильний головний біль», – пояснює кардиолог.
За словами доктора Берга, ще однією ранньою ознакою того, що інсульт не за горами, є нудота або блювота. Це результат обструкції певної частини мозку, яка впливає на стовбур мозку.
І останні ознака – постійна гикавка, що супроводжується болем у грудях.
Ці тривожні симптоми, на думку експертів, можуть проявлятися навіть за тиждень до інсульту. Хоча у багатьох вони з’являються раптово.
Чим швидше в такому випадку людина звертається за невідкладною допомогою, тим вищі шанси потрапити в статистичних даних до числа тих щасливців, які потрапили в 16%.
Швидше – це впродовж години.
«Лікар дасть вам ліки, які можуть розчинити тромб», – пояснює доктор Берг.
Для профілактики інсульту кардіолог радить споживати достатню кількість вітаміну Е. Дослідження, проведене фахівцями Кембриджського університету, показало, що дієта з високим вмістом цього вітаміну може знизити ризик інсульту на 17%.
Крім того, слід приймати магній і уникати продуктів з високим вмістом вуглеводів.
Вас це може зацікавити: 5 попереджувальних ознак інсульту, які можуть з’явитися за три місяці до захворювання