
Це не класичне м'ясо «під соусом». Під час запікання вишня, бальзамік і мед утворюють густу глянцеву глазур, яка карамелізується на поверхні м'яса. Виходить дуже ефектно і неймовірно смачно.
Навіть найкращий шматок м'яса можна зіпсувати невдалим соусом. Але буває й навпаки: одна вдало підібрана глазур перетворює звичайну вечерю на страву, яку не соромно подати гостям. Саме так працює поєднання соковитої свинячої вирізки з кисло-солодкою вишнею.
Секрет рецепта – не лише у м'ясі, а й у глазурі. Поки вирізка допікається, вишня віддає свій сік, бальзамічний оцет додає легкої кислинки, а мед допомагає соусу карамелізуватися. У результаті виходить насичений смак без важких вершкових соусів.
Інгредієнти
● 700 г свинячої вирізки
● 250 г вишні без кісточок
● 4 зубчики часнику
● 2 ст. л. бальзамічного оцту
● 1 ст. л. меду
● 1 ст. л. соєвого соусу
● 2 ст. л. оливкової олії
● 1 ч. л. зернистої гірчиці
● 1 ч. л. свіжого чебрецю
● сіль
● чорний перець
Приготування
Натріть вирізку сіллю, перцем і половиною оливкової олії. Обсмажте на дуже гарячій сковороді по 2 хвилини з кожного боку.
Перекладіть у форму для запікання.
Навколо розкладіть вишні та неочищені зубчики часнику.
Змішайте мед, бальзамічний оцет, соєвий соус, гірчицю й решту олії. Полийте м'ясо.
Запікайте приблизно 18–22 хвилини при 190°C, кілька разів поливаючи вирізку соком із форми.
Після духовки залиште м'ясо «відпочити» 8 хвилин.
Наріжте медальйонами, полийте густою вишневою глазур'ю й подайте із запеченою молодою картоплею або овочами-гриль.
Вас це може зацікавити: Ягідний соус до м’яса: смородина, вино, розмарин
Класичні американські курячі крильця «Баффало» з сирним дипом





