Що може бути простіше за гречану кашу? Але у деяких господинь і вона не завжди виходить смачною. Проте це можна легко виправити. Якщо прислухаєтеся до порад експертів, наступного разу гречка стане королевою на вашому столі.
Гречка заслуговує на те, щоб з’являтися в нашому раціоні частіше: вона некалорійна, не містить глютену, має низький глікемічний індекс. При цьому багата на білок і клітковину. А значить, підходить всім (за винятком тих, хто страждає на дисбактеріоз, синдром роздратованого кишечника і нестачу ферментів підшлункової залози) і на ній можна худнути.
Робити це буде набагато приємніше, якщо каша вийде смачною. Отже, запам’ятайте ці 5 правил ідеальної гречки.
Обсмажте перед приготуванням. Можна, звісно, цього не робити. Але так гречка стане ще ароматнішою – розкриє свій тонкий горіховий присмак. Смажити слід на сухій сковороді на середньому вогні, постійно помішуючи. Коли крупа почне тріщати, її можна пересипати в каструлю і відразу ж варити. До речі, ще один плюс смаженої крупи – вона краще об’єднується з соусами.
Оберіть правильну температуру води. Вона залежить від того, яку кашу ви полюбляєте. Якщо суху й розсипчасту, заливати потрібно окропом. Якщо вологу й розварену – холодною водою.
Не заливайте водою «на око». Ідеальна пропорція – на 1 частину крупи 2 порції води.
Варіть за таймером. Не обов’язково стояти біля плити або бігати до каші, перевірячи, чи вона ще не готова. Професійні кухарі дають їй 20 хвилин з моменту закипання (на невеликому вогні, коли ледь булькає).
Дайте каші настоятися. Готову гречану кашу щільно накрийте кришкою, закутайте в покривало і дайте настоятися 15 хвилин. Вона пропариться і буде дуже ароматною і розсипчастою.
Вас це може зацікавити: З чим не можна їсти гречку: 7 шкідливих поєднань продуктів