Якщо в саду виросла кропива, не поспішайте її виривати й викидати. З нею можна заварювати дуже корисний для здоров’я чай.
Кропива дводомна, яка нещадно жалиться, з давніх давен використовувалася в медицині. Вона вважається протиастматичним, протигрибковим, антибактеріальним, кровоочисним засобом. До сьогоднішнього дня лікувальні властивості рослини не втратили актуальності.
Основна форма вживання – заварювати з нею чай. Він смачний і швидко діє на організм.
Що може чай з кропивою
Спектр дії кропив’яного чаю досить широкий. Практично кожен може отримати від нього користь.
Зменшує біль і запалення. Вчені підтвердили наявність природних знеболювальних та протизапальних сполук у кропиві. Не важливо, якого плану біль вам дошкуляє – головний, менструальний, зубний, у суглобах. Після чашки чаю з кропивою відчуєте полегшення.
Лікує інфекції сечовивідних шляхів. Кропива має сечогінні та антибактеріальні властивості. Чай допомагає виводити з організму мікроби, які спричинили проблему.
Знижує артеріальний тиск. Так на тиск впливають фенольні сполуки. Дослідження показують, що регулярне вживання свіжого чаю з кропиви може допомогти в лікуванні гіпертонії.
Зменшує симптоми простати. Чай не тільки покращує здоров'я передміхурової залози, а ще й підвищує рівень тестостерону в організмі. Це допомагає при певних побічних ефектах цього захворювання.
Підтримує здоров'я серця. Гістамін, що міститься в кропиві, має протизапальну дію на організм, що може допомогти зменшити тиск в артеріях і кровоносних судинах. Це сприяє якіснішому кровообігу та належному насиченню організму киснем. Усе це разом знижує ризик серцево-судинних захворювань.
Покращує вигляд волосся та шкіри. Чай сприяє росту волосся, густоті і блиску. Допомагає боротися із запальними процесами й позбутися висипань на обличчі.
Зменшує неприємні відчуття при остеоартриті та подагрі. Фітотерапевтичні сполуки, що містяться в чаї з кропиви, знімають біль у суглобах. Крім того, можуть пригнічувати запальні процеси при аутоімунних захворюваннях, таких як ревматоїдний артрит.
Зменшує симптоми алергії. Вживання чаю з кропиви може допомогти в лікуванні сінної лихоманки (алергічна реакція на пилок рослин). Зокрема, зменшити такі симптоми, як чхання та свербіж. Також цей напій ефективний при інших видах алергічних реакцій – він діє як антигістамінний препарат.
Як заварювати чай з кропивою
Вам знадобиться 1 склянка свіжого листя кропиви, 2 склянки води, за бажанням – і 1 чайна ложка меду або цукру.
Додайте кропиву в окріп і на мінімальном вогні проваріть 5 хвилин. Дайте настоятися ще 5 хвилин під кришкою – і можна пити.
Заварювати чай можна й із сушеною кропивою. Процес такий самий, але пропорції інші: на 1 склянку води слід додати 1 чайну ложку кропиви.
Кому чай з кропивою протипоказаний
Такий чай не рекомендується вагітним жінкам (може спричинити скорочення матки та викидень).
Не варто його вживати особам, схильним до утворення каменів у нирках, діабетикам, при низькому тиску, безсонні та паралельно з прийомом препаратів для розріджування крові.
Вас це може зацікавити: Корисніший за м’ятний та імбирний: у чому переваги для здоров’я чаю з розмарином