У прагненні створити в оселі атмосферу чистоти та комфорту ми навіть туалетний папір намагаємося купляти такий, який смачно пахне. Однак лікарі не радять цього робити. Ароматний рулон може завдати немало клопоту.
Туалетний папір з ароматом полуниці чи кокосу – це, перш за все, маркетинговий хід: його купляють активніше, ніж звичайний папір без запаху. Хоча є в нього і благородна місія – змусити туалет краще пахнути. Заради цього ми готові трохи переплатити. Але насправді не варто.
Щоб туалетний папір гарно пахнув, до його складу додають штучні ароматизатори. Як правило, вони досить відчутні – інколи настільки, що б’ють у ніс. Для людей, схильних до алергії, це не найкраще рішення. Звичайний рулон паперу може спровокувати погіршення самопочуття: головний біль, подразнення дихальних шляхів або напад астми. При цьому знайти причину нездужання буде важко – нікому і на думку не спаде звинувачувати в цьому клаптик паперу.
Якщо до ароматизаторів додати ще й барвники або відбілювачі паперу – теж потужні хімікати, – може вийти термоядерна суміш.
Результати досліджень показали, що ароматизатори та барвники при контакті зі шкірою порушують її природний pH-баланс. Вона може почервоніти, свербіти. В деяких випадках на ній з’являється висип.
Не кращим чином впливає такий туалетний папір і на слизову геніталій, спричиняючи сухість, почервоніння або набряк. У жінок через зміну рН балансу може виникати вагінальна інфекція (одно з досліджень навіть пов'язувало відбілювачі, виявлені в туалетному папері, із раковими захворюваннями).
Якщо помітили якийсь із перерахованих симптомів, варто прийняти антигістамінний препарат. У разі, якщо дискомфорт не проходить, доведеться змінити туалетний папір на простіший – без запаху і не білосніжний. Це не настільки приємно для рецепторів і очей, але краще для організму.
Вас це може зацікавити: Вчені виявили у дитячих серветках небезпечні з’єднання, які підвищують ризик розвитку аутизму