Штора у ванній кімнаті може викидати в повітря хімікати, небезпечні для всієї родини.
Чому штори небезпечні
Здавалося б, ванна кімната – це зовсім не те місце, де нашому здоров’ю може щось загрожувати. Однак диявол, як відомо, у дрібницях.
Експерти з PlumbNation виявили, що потенційну небезпеку можуть нести штори для душу з полівінілхлориду (ПВХ).
«Їх люблять за те, що вони водонепроникні, довговічні і недорогі. Але не варто забувати про те, що ПВХ – це той тип пластику, який містить різні добавки для підвищення його гнучкості та довговічності», – пояснюють експерти.
Під впливом тепла та вологи ПВХ може виділяти в повітря летючі органічні сполуки – зокрема, такі як діоксини, фталати та речовини, що містять домішки олова.
Які хвороби провокує ПВХ
Вони можуть бути причиною наступних проблем зі здоров'ям.
Подразнення дихальних шляхів. Не дивуйтеся, звідки у вас взявся кашель, який переріс у бронхіт. Надзвичайно небезпечний ПВХ для астматиків – у них він може спровокувати загострення хвороби.
Подразнення шкіри. Прямий контакт із шторами з ПВХ може призвести до шкірної алергії та дерматиту.
Гормональний дисбаланс. Фталати здатні порушити роботу ендокринної системи. Це, у свою чергу, може призвести до проблем з фертильністю, а у вагітних жінок – до порушень розвитку плоду.
Ризик ракових захворювань. Такий вплив на організм може мати тривала дія діоксину.
Як уникнути проблем
На думку експертів, є тільки один спосіб – не користуватися шторами з ПВХ.
«Шукайте штори з таких матеріалів, як PEVA або EVA, які не містять шкідливих хімікатів», – радять вони.
EVA (етиленвінілацетат) – полімерних матеріал, який не має різких неприємних запахів, стійкий до дії бактерій і грибків, не викликає алергію (його використовують у виробництві дитячих іграшок) і не токсичний.
PEVA (поліетиленвінілацетат) – один із видів полімерного термопластику, суміш поліетилену та EVA. Він містять у 10 разів менше шкідливих речовин, ніж ПВХ, а також не містять хлору. Нетоксичний.
Штори з цих матеріалів не тільки нешкідливі, а й якісні: еластичні, м'які, міцні, приємні на дотик. І швидко висихають.
Однак не варто нехтувати і додатковими заходами «безпеки». Потрібно подбати про вентиляцію ванної кімнати: встановити витяжку, не закривати щільно двері, щоб не накопичувалася волога. Таким чином можна уникнути появи цвілі, яка теж не кращим чином впливає на здоров’я.
Вас це може зацікавити: Одна крапля засобу, який є в кожному домі, – і на дзеркалі у ванній конденсат не збиратиметься тиждень