Чому полуниця виросла дрібною: 4 помилки у догляді, які могли зіпсувати врожай

Кілька років тому ви не могли намилуватися своєю великою полуницею, а тепер збираєте врожай дрібної, як горох? Можливо, ви припустилися помилок у догляді.

Таке часто трапляється в недосвідчених садівників. Кілька сезонів полуниця дає гарний врожай, а потім він починає різко зменшуватися, а ягоди помітно дрібнішають. Зазвичай це називають виродженням сорту. А насправді, кажуть експерти, так проявляються помилки в догляді за садовою культурою.

Помилка 1: не проріджували кущі

Найперше, з чим потрібно розібратися в такий ситуації – прорідити полуницю.

Вона розмножується вусами, причому дуже швидко. Якщо їх не видаляти, кущі розростаються, рослинам починає всього бракувати: сонця, повітря, вологи, поживних речовин. У них не вистачає ресурсу на велику кількість зав’язі і крупні плоди.

Саме тому навесні або восени потрібно провести ревізію на грядці – безжально видалити старі слабкі кущі. А іноді – навіть здорові молоді, якщо вони заважають один одному.

Помилка 2: не оновлювали плантацію

Як правило, пік урожайності полуниці припадає на третій рік життя. Далі вона падає, а разом з нею зменшується розмір ягід. Експерти радять оновлювати плантацію кожні 3-4 роки. Причому слід не просто висаджувати нові кущики, а й знайти для них нове місце. Тільки не на місці пасльонових – там від полуниці толку не буде.

Помилка 3: не підживлювали

Полуниця відноситься до тих садових рослин, які інтенсивно спустошують ґрунт – витягують з нього максимум поживних речовин. Особливо вона любить калій, від якого залежить солодкість ягід та їхній розмір. Тому полуницю потрібно регулярно підживлювати. Бажано двічі на рік: восени – фосфорно-калійними добривами (чудово себе проявляє деревний попіл), весною – перегноєм або компостом.

Помилка 4: погано поливали

Період цвітіння та росту ягід особливо важливий для полуниці. Якщо її не поливати, рослині не вистачить сил для формування крупних плодів. Бажано влаштовувати полив раз на 7-10 днів, а у велику спеку навіть частіше.

Вас це може зацікавити: Полуниця виросте солодкою, як мед, якщо підживити цим засобом

Як захистити полуницю від шкідників: допоможе засіб, який є на кожній кухні

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист