Які три аналізи крові слід робити регулярно, щоб вчасно виявити захворювання серця

Аналізи можуть допомогти оцінити ризик серцевих захворювань і вчасно вжити заходів.

У багатьох є така історія – коли людина, яка ніколи не скаржилася на серце, раптом потрапляє до лікарні з інфарктом або інсультом. Насправді не «раптом». Просто хтось не зважав на сигнали, які посилало хворе серце. А хтось не розумів, що вони означають. І проґавив момент, коли серце можна було підлікувати.

Щоб вчасно виявити ризики серцевих захворювань і зупинити їх, американський кардіолог Джеремі Лондон радить регулярно робити три специфічні аналізи крові.

ХС ЛПНЩ (холестерин ліпопротеїнів низької щільності)

Цей аналіз дозволяє оцінити рівень «поганого» холестерину, який призводить до накопичення бляшок в артеріях, а в підсумку загрожує ішемічною хворобою серця, захворюванням периферичних артерій, аневризмою аорти.

Дослідження показують, що причиною високого рівня поганого холестерину може бути надмірна вага, нездорове харчування (перероблене м’ясо, трансжири, солодощі тощо), куріння.

Обов’язково доктор Лондон радить щорічно перевіряти і рівень ЛПВЩ – хорошого холестерину, який допомагає виводити з крові поганий.

Аполіпопротеїн B (ApoB)

Це білок, основний компонент поганого холестерину. Підвищений рівень АпоВ може свідчити про збільшення ризику серцево-судинних захворювань. Він вважається  більш точним маркером серцево-судинного ризику, ніж холестерин ліпопротеїнів низької щільності.

Ліпопротеїн (а)

За словами доктора Лондона, це генетично обумовлений ліпопротеїн, рівень якого у підвищеному стані значно збільшує ризик серцевого нападу та інсульту. Цей білок прикріплюється до частинок холестерину, збільшуючи ризик згортання крові.

Цей аналіз дуже важливий, попереджає кардіолог. Він не залежить від способу життя і проявляється навіть тоді, коли рівень поганого холестерину в нормі. Високий рівень Lp(а) може вказувати на підвищений ризик розвитку атеросклерозу та інших серцево-судинних захворювань, особливо у пацієнтів з обтяженою спадковістю.

Для контролю стану здоров’я особам до 40 років, які не мають факторів ризику, рекомендується робити ці аналізи 1 раз на 5 років. Після 40 – раз на рік.

Вас це може зацікавити: Мерщій до лікаря: 3 симптоми, які вказують на приховані проблеми з серцем

10 ознак, які свідчать, що ваше серце перевантажене

Кардіохірург розповів, від чого відмовляється, щоб захистити своє серце

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист