Щоб нагодувати дитину, батьки часто вдаються до хитрощів: вмикають мультики під час їжі. Але фахівці останнім часом б’ють на сполох з цього приводу. Що страшного в мультиках? Давайте розбиратися.
Мультик по телевізору або на телефоні чи планшеті – надійний спосіб нагодувати дитину. Поки вона з цікавістю дивитися на екран, в неї можна запхати молочну кашу, котлету і навіть ненависне рагу з кабачків. Батьки радіють. Психологи та гастроентерологи хапаються за голову. Вони вбачають у такому перемиканні уваги щонайменше 4 проблеми.
Проблема 1. Порушується процес травлення. Відволікаючись від основного процесу – трапези, – дитина може погано пережовувати їжу. Через це нерідко виникають проблеми з її перетравлюванням та засвоєнням.
Проблема 2. Зайва вага або надмірна худоба. Коли дитина зосереджена на тому, що відбувається на екрані, вона їсть механічно. Відповідно, не звертає уваги, вже наїлася чи ні. У результаті це може призвести або до переїдання і надмірної ваги, або навпаки – до недоїдання і недостатності кількості поживних речовин.
Проблема 3. Формується шкідлива звичка неусвідомленого харчування. Ця проблема витікає з попередньої. Не отримуючи сигналів ситості, маля відриває рота на автоматі. Така звичка вкорінюється і в дорослому віці нікуди не дівається. Їжа починає асоціюватися із задоволенням і розвагами: щоразу, сідаючи перед телевізором або переглядаючи соцмережі, хотітиметься щось пожувати. А це не тільки зайві кілограми, а й зайві проблеми – з серцем, шлунком чи підшлунковою.
Проблема 4. Порушення розвитку. Дитина може пропустити важливі моменти, пов'язані з розвитком емоційного інтелекту та навичок спілкування. Адже сімейна трапеза – чудова нагода розвивати навички спілкування з іншими членами сім'ї на соціальні навички.
Психологи не радять дозволяти дітям дивитися телевізор чи користуватися телефонами або планшетами до 3 років.
Якщо цей момент ви вже пропустили, доведеться відучувати чадо від гаджетів. Встановіть правило, що за столом ніхто ними не користується – і подавайте дитині гарний приклад. Потім зменшіть кількість прийомів їжі під мультики, коли син чи донька їдять самі. Але зовсім не забороняйте – щоб не зіткнутися зі спротивом. А далі поступово зменшуйте кількість часу, проведеного з гаджетами. Якщо будете послідовними, у вас все вийде.
Вас це може зацікавити: Вчені з’ясували, в якому віці використання планшетів провокує у дітей найбільші спалахи гніву
Три найбільші помилки, яких припускаються батьки у вихованні дітей