Що зробити в разі серцевого нападу, щоб врятувати собі життя – це повинен знати кожен

Серцевий напад – одна з найпоширеніших причин раптової смерті. На порятунок у вас може бути буквальна кілька секунд, тому діяти слід рішуче.

Що таке серцевий напад

Це блокування роботи серцевого м’яза  кров’яним згустком (тромбом) в артерії або в результаті виникнення спазму. Коли приплив крові до серця припиняється, частин серцевого м’яза, яку «годувала» ця артерія, починає відмирати. Цей стан називається інфарктом.

Відновити кровоток можна за допомогою стенування – операції, яка розширює кровоносну судину серця і відновлює в ній кровоток. Але чи будуть шанси в пацієнта на видужання – залежить від того, як швидко прибуде невідкладна допомога.

Як розпізнати інфаркт

Основна небезпека серцевого нападу полягає в тому, що часто люди не звертають уваги на попереджувальні сигнали, які їм посилає організм, думаючи, що нічого серйозного в цьому немає. До того ж більшість симптомів не надто помітна – вони супроводжуються легким болем або дискомфортом.

Ці ознаки, які є передвісниками інфаркту, повинні насторожити:

● відчуття стискання, печіння або біль посередині грудної клітини. Такі відчуття не минають кілька хвилин поспіль або мають хвилеподібний характер: вас відпускає і все відразу повертається знову;

● біль або дискомфорт в одній або обох руках, спині, шиї, щелепах або животі. Він віддає у плече чи лопатку. Нерідко спостерігається поколювання в руках або в центральній частині тулуба;

● задишка – людині не вистачає повітря;

● панічний страх;

● раптова слабкість – така, що хворому важко навіть підвестися;

● холодний піт, нудота або запаморочення.

Як боротися з серцевим нападом

Більшість людей безпорадні, коли у них трапляється серцевий напад. Лікарі кажуть, що в людини, серце якої б'ється нерегулярно і от-от припинить працювати, є лише 10 секунд, перш ніж вона втратить свідомість. Але за цей час можна самому себе врятувати.

Просто почніть кашляти! Сильно – як тільки зможете. І безперервно.

Щоразу перед тим, як кашлянути, робіть глибокий вдих, щоб вийшло так потужно, як при відхаркуванні мокротиння.

Це слід повторювати до того часу, поки не прибуде допомога або доки ви не відчуєте, що ваше серце знову б'ється в регулярному ритмі.

У чому секрет кашлю? В глибокому диханні, яке забезпечує надходження кисню до легень. У той же час робота м’язів, спричинена кашлем, чинить тиск на серце і допомагає відновити його нормальний ритм та підтримувати кровообіг.

Вас це може зацікавити: 10 ознак, які свідчать, що ваше серце перевантажене

Мерщій до лікаря: 3 симптоми, які вказують на приховані проблеми з серцем

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист