Якщо ви випили зайвого, вранці з великою вірогідністю прокинетесь у жахливому стані: голова болить, нудить, сил немає, під очима набряки. Не варто в такому разу покладатися на антипохмільні засоби та огірковий розсіл – вам потрібна детоксикація.
Поняття «детоксикація» асоціюється з багатоступеневою процедурою, яка вимагає часу й зусиль. Насправді все елементарно просто, каже клінічний дієтолог Сем Франческині. Всього кілька годин – і ви як огірочок! Головне, робити все правильно.
Тривалий сон
Хороший нічний сон – запорука якісної детоксикації. Можливо, ви чули про це й раніше, але відносилися до поради скептично.
Насправді ж, каже доктор Франческині, сон має вирішальне значення, коли йдеться про повернення організму до нормального стану. Це свого роду функція перезавантаження.
Майте на увазі: з метою детоксикації сон має бути тривалішим, ніж зазвичай. Знайдіть спосіб дати собі відіспатися, навіть якщо на вас чекає робота. Якщо поспішите, користі від вас однак не буде.
Щедра гідратація
Зволоження – друга умова детоксикації. Ви повинні вимити токсини, які накопичилися в організмі. Враховуючи те, що алкоголь утримує рідину в організмі, пити потрібно багато.
Але тут теж є нюанси. Уникайте гарячий напоїв (до побачення, чай!) – вони надто швидко засвоюються. Так само не підходить для детоксикації крижана рідина, яка може зашкодити травленню. Оптимальний варіант – вода кімнатної температури. Якщо вичавите в неї сік лимона (чим більше, тим краще) – це взагалі ідеально. Такий напій варто зробити собі натщесерце і повторити через деякий час.
Ефірна олія
Ефірні олії, такі як лимон, орегано, мирра та ладан, є чудовими способами для локальної детоксикації через шкіру, пояснює доктор Франческині. Разом з базовою олією нанесіть їх у невеликій кількості на шию (так само, як ви це робите з парфумами) – так вони впливатимуть на лімфатичну систему.
Якщо після цього вам потрібно йти на роботу, ефірні олії обирайте обережно. Деякі мають специфічний запах і не дуже годяться для виходу в люди.
Їсти чи не їсти?
Звісно, їсти – потрібно поповнити організм поживними речовинами. Але оскільки печінка й так перевантажена, слід уникати деяких продуктів.
Найперше, від чого варто відмовитися, – цукор. Також небажана їжа – м’ясні делікатеси (ковбаси, шинка, бекон) і жирні страви.
Віддавайте перевагу листовій зелені та овочам. Зокрема, дієтолог радить ввести в своє меню капусту кале та шпинат – вони особливо ефективні для детоксикації.
Вас це може зацікавити: Що випити на ніч, щоб гарно виспатися й схуднути
Найкращий засіб для очищення печінки, про який мало хто знає