У наш час за подорожувати можна по всьому світу – туристичні агенції можуть організувати поїздку куди завгодно. Однак є на Землі місця, куди туристам заборонено ступати.
Острів Грюнард
У 1942 році британський уряд придбав шотландський острів Груїнард для випробувань біологічної зброї, зокрема, сибірської виразки. Експерименти показали, що сибірська виразка довго забруднює ґрунт і спричиняє смертність у 95% випадків. До 1980 року острів вважався одним із найбільш смертоносних місць на планеті. Лише в 1986 році вчені почали процес дезактивації острова, а в 1990 році він був визнаний безпечним. Проте більше там ніхто так і не оселився. Експерти попереджають, що спори сибірської виразки все ще можуть знаходитися в ґрунті. Це означає, що острів буде непридатним для життя протягом сотень років.
Острів Ілья-да-Кемада-Гранде
Розташований в 35 км від узбережжя Бразилії і здалеку виглядає як справжній рай. Однак візит на цей острів може коштувати вам життя, оскільки тут повно отруйних змій (тому його ще називають Зміїним або островом смерті) – згідно даних вчених, на площі 0,43 км2 мешкає близько 4 000 вкрай небезпечних плазунів. Зокрема, одна з найотруйніших змій у світі – золотистий полоз. Саме тому бразильська влада заборонила не тільки відвідувати цей острів, а й рибалити та займатися дайвінгом поряд з ним. Раз на рік його в захисних костюмах відвідують тільки фахівці, що обслуговують розташований на Кемада-Гранде маяк, та зрідка – вчені.
Північний Сентинел
Один з Андаманських островів у Бенгальській затоці площею 60 км2. Відомий тим, що на ньому проживає небезпечне плем'я, яке уникає будь-яких контактів з цивілізацією і агресивно реагують на вторгнення. В 2014 році аборигени збили індійський урядовий вертоліт, який літав над островом після цунамі, щоб перевірити, чи потрібна їм допомога. Останніми їхніми жертвами стали заблукалі рибалки. Після чого уряд Індії попередив видав указ, який забороняє наближатися до острова.