Правильно проведений ранок визначає у значній мірі те, яким буде ваш день. Однак правильно закінчити його, щоб повноцінно відпочити і бадьоро почати наступний день, не менш важливо.
Для здоров'я важливі не лише ранкові, а й вечірні процедури.
Підведіть підсумки дня. Згадайте все, що сьогодні з вами відбувалося. Які приємні моменти приходять на думку? Чим ви не задоволені? Що потрібно виправити і де приділити трохи більше зусиль? Хтось скаже, що такі рефлексії не сприяють гарному сну, якщо впродовж дня відбувалися не надто приємні події. Насправді ж, пише Focus.de, психологи радять підводити підсумки, щоб холоднокровно оцінити ситуацію і скинути з себе цей баласт.
Сплануйте наступний день. Складіть у голові список найважливіших завдань – продумайте, як ви можете виконати їх максимально ефективно. Це допоможе вам почувати себе впевненіше, заспокоїтися і швидше заснути.
Відмовтеся від користування гаджетами принаймні за годину до сну. Синє світло від екрану смартфону, планшета чи ноутбука може погіршити вироблення гормону сну мелатоніну та порушити цикл сну та неспання. Відклавши електронні пристрої подалі, ви підготуєте мозок до відпочинку. Краще почитайте книгу або увімкніть приємну музику.
Зробіть дихальні вправи. Якщо не практикуєте медитацію, скористайтеся технікою «4-7-11»: 4 секунди – вдих, 7 секунд – видих. Повторювати вправу слід впродовж 11 хвилин.
Виділіть час для себе. Достатньо години, щоб побалувати себе чимось, що приносить вам задоволення. Почитайте книгу, займіться улюбленим в’язанням чи складанням орігамі – це допоможе зняти стрес після напруженого дня. А відтак процес засинання пройде легше, сон буде якіснішим.
Психологи кажуть, що регулярний вечірній розпорядок може помітно покращити настрій і самопочуття, допоможе стійкіше сприймати стресові ситуації і бути продуктивнішим впродовж дня.
Вас це може зацікавити: 5 щоденних звичок, які психологи радять запозичити в успішних людей