Якщо ви вирішили оновити свій життєвий простір і цей процес включає фарбування, будьте готові миритися з їдким запахом впродовж кількох днів. Втім, він може зникнути швидше, якщо скористатися цими лайфхаками.
Щоб мінімізувати появу неприємних запахів в оселі і головний біль, який вони можуть викликати, експерти радять обирати фарбу з низьким або мінімальним вмістом летких органічних сполук (вони менш токсичні). А ще провітрювати приміщення.
Але це також не завжди рятує ситуацію. Прискорити процес вивітрювання фарби допоможуть природні засоби, які точно є в кожній оселі.
Харчова сода. Вона може не тільки відчистити забруднення, а й поглинати запахи. Соду можна насипати в тарілки і залишити у кімнаті на ніч, щоб вони ввібрали запах. Або ж збільшити адсорбційну поверхню, щедро розсипавши її на підлозі.
Активоване вугілля. Ще один потужний адсорбуючий засіб, який ефективно поглинає запахи. Його потрібно розкласти в приміщенні в якомога більшій кількості. Як варіант можна використовувати деревне вугілля для барбекю. Воно не настільки ефективне, як активоване, але це краще, ніж нічого.
Лимонний сік. Чудово поглинає запахи. Можна розкласти шматочки цитруса або ж додати лимонного соку в ємності з водою.
Цибуля. Зазвичай її інтенсивний запах нам не подобається. Але він однак кращий за запах фарби. Тому візьміть кілька цибулин, розріжте навпіл і розкладіть у кімнаті зрізами догори.
Кава. Можна використовувати в будь-якому вигляді: мелену каву, в зернах, кавову гущу. Щоправда, мелена поглинає запахи фарби найкраще.
Ароматичні свічки. Один з найприємніших способів боротися з агресивним запахом фарби. Обрайте свій улюблений аромат і наповнюйте ним приміщення. Але не забувайте про пожежну безпеку і не залишайте запалені свічки без нагляду.
Ефірна олія. Такий самий потужний засіб, як і свічки, але безпечний (якщо не рахувати ймовірність алергічної реакції). Усе, що вам потрібно зробити, - нанести кілька крапель олії на ватні диски і розкласти в кімнаті.
Завдяки таким маніпуляціям запах фарби швидко зникне, а ви зможете повернутися до нормального життя.
Вас це може зацікавити: Як нейтралізувати запах часнику з рота
Як нейтралізувати рибний запах: 4 простих і дієвих лайфхака