Котів вважають втіленням чистоти та охайності. Чому тоді ваш пухнастий улюбленець раптом починає залишати свої екскременти скрізь, крім лотка? Існує кілька причин, з якими слід розібратися.
Вирішення проблеми потребує комплексного підходу.
Причини ігнорування котячого туалету
Негаразди зі здоров’ям. Зміна туалетних звичок кішки може бути ознакою проблем із сечостатевою системою або з кишечником. Якщо в кішки закреп або діарея, вона може просто не добігти до лотка. У немолодих тварин така поведінка може свідчити про розлад когнітивних функцій.
Стрес. Навіть агресивні коти, які вміють себе захищати, дуже чутливі до змін в розпорядку дня. Гості в домі, сварка, грім, поява нової тварини чи дитини в родині – все це може викликати стрес. А він викликає у кішки не тільки тривогу, а й зміну поведінки.
Брудний лоток. Коти можуть ігнорувати лоток, який погано пахне або в якому зариті фекалії. Якщо ви вчасно не прибираєте в її туалеті, вона залишає за собою право робити туалет у бідь-якому місці квартири – в куточку на підлозі чи на ліжку у ваші спальні.
Надто чистий лоток. Таке теж буває. Коти мають дуже гострий нюх. Запах хімікатів, якими ви мили лоток, може викликати в тварини таку ж саму відразу, як і «аромат» фекалій.
Не подобається лоток. Наприклад, надто малий. Якщо вашому мейн-куну в ньому важко розвернутися, він навіть не буде пробувати там примоститися. Деякі коти люблять приватність у такі інтимні моменти життя, як відвідування туалету. Їм потрібен або критий лоток, або місце в куточку за диваном.
Поганий наповнювач. Як і люди, коти мають свої вподобання. Деякі кішки віддають перевагу дерев'яним гранулам, інші – піску чи силікагелю. Якщо їм не подобається наповнювач туалету, вони справлятимуть природню потребу в іншому місці.
Лоток стоїть в неправильному місці. А точніше – поряд з їжею або там, де надто людно.
Як змусити кішку ходити в лоток
Перш за все, відвідайте ветеринара. Якщо зі здоров’ям вашого улюбленця все добре,
можна переходити до корекції його поведінки.
Переставте лоток в інше місце – тихе й доступне, подалі від їжі і членів родини.
Змінюйте щодня наповнювач, а піддон мийте без використання агресивних хімікатів.
Поекспериментуйте з наповнювачем і, можливо, придбайте інший котячий туалет (його довжина має перевищувати довжину тварини у 1,5 рази).
Щоб відбити охоту кішці ходити в туалет поза лотком, обробіть спеціальними засобами в місцях, де вона залишала сліди життєдіяльності.
Вам знадобиться терпіння і час, щоб налагодити ситуацію. Але результат того вартий.
Вас це може зацікавити: Що додати в котячий лоток, щоб нейтралізувати неприємний запах
На скільки кішку можна залишити одну вдома без шкоди для її здоров’я та психіки