Щоб влітку ваш розкішний зелений газон не перетворився на вигорілу пустелю, потрібно стимулювати ріст трави весною.
Через літню спеку соковита газонна трава часто починає жовтіти навіть попри полив. Інколи сонце завдає їй такого удару, що навіть до осені вона не встигає відновитися.
Як правило, так буває, якщо в трави погано розвинена коренева система. Щоб у неї було більше шансів витримати пекельні сонячні ванни, її потрібно розвивати. І робити це слід саме в травні, у період швидкого росту.
Чому кава – гарне добриво
Тим, у кого вдома є кавоварка, експерт із садівництва Ендрю Хубер радить взяти на озброєння економічний і екологічний спосіб досягти пишного, насиченого зеленого газону – підживити кавовою гущею. Або ж рекомендує домовитися в найближчій кав’ярні, щоб вам віддавали відпрацьований матеріал.
Кава багата на азот – поживну речовину, яка стимулює ріст листя та коренів. Вона захистить траву не тільки від погодних стресів, а й від деяких шкідників та хвороб.
Як підживлювати газон
Все, що вам потрібно зробити, це зібрати достатню кількість кавової гущі і добре її висушити. Можна просто розкласти її на свіжому повітрі в сонячний день – тонким шаром на підстилці. Інакше у вологому середовищі на ній може з’явитися пліснява, яка зіпсує газон.
Після цього наберіть «добрива» в зручну ємність і розсипте по газону – ретельно, щільно. Тоді трава ростиме густо, як щітка, і без «залисин».
Шар має бути тонким і рівномірним, інакше кавова гуща може утворити грудочки, які перешкоджатимуть потраплянню сонячного світла або води в землю.
Далі щедро полийте газон, щоб прискорити й полегшити поглинатися ґрунтом добрива.
Результат ви помітите вже за тиждень-два. Газони, які були підживлені азотом у травні, мають глибше коріння. Воно утримує більше води. Відтак трава залишається зволоженою, зеленою та здоровою і виглядає розкішно навіть у спеку.
Вас це може зацікавити: 4 поширені помилки в догляді за газоном, які можуть його зіпсувати