Від того, коли ви приймаєте вітамін D, залежить його засвоюваність, ефективність і те, яким саме чином він вплине на організм.
Для чого організму потрібен вітамін D
Вітамін D регулює імунні реакції та настрій, сприяє усвоєнню кальцію та фосфору. Від нього залежить стан зубів, кісток і м’язів, а також мозкова діяльність.
Дефіцит вітаміну D призводить до крихкості кісткової тканини (остеопороз), зниження імунної відповіді організму, частих інфекційних захворювань, нервозності. А також підвищує ризик розвитку діабету, серцево-судинних захворювань, ожиріння, гормональних порушень.
Тому дуже важливо слідкувати за симптомами, які свідчать, що його недостатньо, і вчасно вживати заходів.
Однак варто пам’ятати, що вітамін D жиророзчинний. Це означає, що час прийому має вирішальне значення. Він впливають на те, наскільки добре організм засвоїть вітамін.
Оптимальний час для прийому
Якщо приймати вітамін вранці. Це узгоджується з впливом природного сонячного світла (тільки завдяки йому вітамін D утворюється в шкірі), покращуючи циркадний ритм організму. Менше ризику, що вплине на сон, оскільки дослідження показують, що вітамін D може зменшувати вироблення мелатоніну. За умови, що вітамін приймали зі сніданком, що містить здорові жири, він забезпечить більше сил та енергії на весь день.
Якщо приймати вітамін увечері. Гірше засвоюється і може спровокувати порушення сну.
Зваживши всі факти, науковці прийшли до висновку, що ідеальний варіант для прийому вітаміну D – ранок.
Якщо з якихось причин це було неможливим, можна перенести прийом на другу половину дня, але якомога раніше.
Як покращити засвоєння вітаміну D
Не приймайте вітамін натщесерце – це не дасть позитивного ефекту. Слід завжди приймайте разом з їжею. Бажано з тією, яка містить здорові жири: яйцями, авокадо, горіхами, оливковою олією, молочними продуктами.
Поєднуйте з прийомом магнію (допомагає активувати вітамін D для використання в організмі) та вітаміну K2 (взаємодіє з вітаміном D для регулювання метаболізму кальцію).
А от прийом кальцію та заліза суміщати з вітаміном D не слід – вони знижують його ефективність.
Вас це може зацікавити: Дієтологиня назвала найкращий час для прийому вітаміну С: приноситиме максимальну користь для здоров’я