Всі знають, що помірне вживання кави може бути корисним для здоров'я. Однак не всім можна вживати цей напій. І це застереження стосується не тільки осіб із серцевими захворюваннями та розладами сну.
Кава – невід'ємна частина життя більшості людей. Вона бадьорить і підвищує нашу продуктивність – саме цим пояснюється її популярність у більшості випадків. Втім, підходить цей напій не всім.
Кофеїн може спричинити тимчасове підвищення артеріального тиску та частоту серцевих скорочень. Тому здатен ще більше ускладнити ситуацію для тих, хто страждає від безсоння чи має проблеми зі здоров’ям серця. Втім, є й інші категорії людей, яким від кави слід утриматися.
Люди з тривожними розладами. Кофеїн – стимулятор нервової системи, тригер тривожності. Навіть одна чашка на день може «зробити погоду». Причому цей ефект проявляється не відразу. Спочатку кава просто бадьорить, а за кілька годин може підвищити тривожність аж до панічної атаки.
Люди з гастроезофагеальним рефлюксом. Кофеїн може послабити нижній стравохідний сфінктер – клапан між стравоходом і шлунком, дозволяючи шлунковій кислоті потрапляти в стравохід. Це призводить до неприємних симптомів рефлюксу, таких як кашель та печія.
Люди із синдромом подразненого кишечника. Кислотність кави може подразнювати слизову оболонку шлунку та призводити до дискомфорту. Крім того, кофеїн посилює кишкову діяльність, включаючи ризик діареї (одного з проявів синдрому подразненого кишечника).
Люди з гастритом та виразкою хворобою. Напій подразнює слизову оболонку шлунку, посилюючи запалення і неприємні відчуття. Ті самі процеси відбуваються в кишечнику при хворобі Крона та виразковому коліті.
Люди з глаукомою. У людей з глаукомою підвищується внутрішньоочний тиск, коли вони п'ють каву.
Люди з епілепсією. Вживання великої кількості кави пов'язане зі збільшенням частоти судом.
Загалом вживання кави при таких проблемах зі здоров’ям слід завжди узгоджувати зі своїм лікаре.
Вас це може зацікавити: Як пити каву зранку, щоб вона стала кориснішою