Як правильно зберігати в морозильній камері заготовки на зиму

Влітку всі господині стикаються з проблемою: хочеться якомога більше овочів та фруктів заморозити на зиму, але в морозильній камері багато не вміщається. Розповідаємо, як оптимізувати простір, щоб заповнити кожен сантиметр.

Ягоди для випічки, овочі для рагу – те, чого зараз вдосталь на городі, в супермаркеті і на базарі, взимку буде недоступним. Або коштувати втридорога. Тому господині намагаються заготовити про запас все, що можна: зелень, перець, цвітну капусту, кабачки, вишні, полуницю – словом, все, що є на городі.

Щось пакується в контейнери, щось – у пакети. Потім у морозильній камері все зазвичай перемішується і розібратися, що де знаходиться, дуже важко. Саме тому слід це зробити розумно.

Групуємо продукти

Аби пакет з лохиною чи перцем не загубився поміж пакунками з м’ясом або рибою, візьміть за правило групувати продукти. Скажімо, в одному висувному ящику чи на полиці у вас заморожені овочі та фрукти, в іншому – м’ясо, також є ящик для риби. Масло, морозимо, тісто бажано тримати окремо, щоб вони не вбирали зайві запахи.

У такому разі ви завжди будете знати, де шукати те, що вам потрібно, й не перевертатимете вміст ящика.

Вибираємо правильну тару

Відмовтеся від звички зберігати заморожені овочі й фрукти в звичайних пакетах майках. Вони не тримають форму – розповзаються у всі сторони. Можуть примерзнути до іншого пакета. А коли спробуєте відірвати потрібний вам, він порветься. І отримаєте повну морозилку розсипаних вишень. Набагато практичніше використовувати іншу тару.

Зип-пакети. Це найкращий варіант для зберігання. Пакети з застібкою мають прямокутну форму – як і форма ящика та полиці. Дуже компактні. Складати їх можна як горизонтально, так і вертикально (у ящику краще вертикально, на полиці можна й горизонтально – у такому разі краще видно, що саме лежить у пакеті). Якщо кожен підписати – «вишні», «малина» тощо – потрібну заморозку знайдете за секунду.

Пластикові контейнери. Вони є різних розмірів. Підібрати такий, який ідеально входитиме в ящик чи на полицю морозильної камери, не проблема. Їх також можна поставити боком, тоді шукати потрібні продукти і діставати їх буде максимально просто. Звичайно, контейнери не такі компактні, як зип-пакети. Тому радимо в них зберігати особливо ніжні, крихкі продукти. Наприклад, це буде ідеальним варіантом для малини.

Вас це може зацікавити: 5 продуктів, які стають кориснішими після заморозки

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист