Чоловікам, які хочуть відростити бороду, барбери радять набратися терпіння: в середньому на це потрібно від трьох місяців. А якщо хочеться швидше? Є кілька способів прискорити процес, хоча все дуже індивідуально.
Інтенсивність росту щетини в кожного чоловіка різна. На цей процес впливає багато факторів. Перш за все, генетика. Є чоловіки, яким навіть за рік відростити бороду не вдається – кілька нещасних рідких волосин, та й ті сидять на місці. Та що там рік – дехто за життя не встигає.
Також на ріст бороди впливає рівень тестостерону (у чоловіків він на все впливає – варто вже до цього звикнути), харчування, рівень стресу і кількість сну.
Але на деякі з цих процесів можна впливати. Ось що для цього доведеться робити.
Доглядати за шкірою обличчя
Чоловікам, які не звикли доглядати за шкірою обличчя, доведеться вивчити кілька нових термінів і приділити собі трохи часу. Борода, виявляється, краще росте на чистій шкірі. Тому зранку та увечері – вмивання спеціальними гелями для росту бороди. Двічі на тиждень – скрабування (воно допоможе позбутися відмерлих клітин шкіри, тоді пори не забиватимуться). А після цієї процедури – зволожуючий крем. Живильні масла та масаж нижньої частини обличчя теж працюють на прискорення росту бороди.
Правильно харчуватися
На шкідливій їжі, якою грішать чоловіки, коли збираються «вдарити по пивку», далеко не заїдеш. У раціоні мають бути продукти з високим вмістом білка, корисних жирів та біотину (вітамін В7) – саме він відповідає за якість волосся та шкіри. Також барбери радять налягати на інші вітаміни групи В, а заодно й А, С, D. Цинк та залізо борода теж любить.
Займатися спортом
Фізичні навантаження підвищують рівень тестостерону, а тестостерон сприяє росту волосся – ось така проста закономірність. Якщо не будете лінуватися, отримаєте 2 в 1: і розкішну бороду, і привабливу статуру.
Повноцінно спати
Щонайменше 7 годин! Яким боком сон має відношення до бороди? Все дуже просто: якщо недостатньо спати, кровообіг сповільнюється. А отже поживні речовини не потрапляють до місця призначення. У тому числі – до волосяних фолікулів. Тому борода росте повільніше.
Уникати стресу
Вчені давно довели, що стрес сповільнює всі процеси в організмі. Ріст волосся – не виключення. Тому спокій і тільки спокій!
Вас це може зацікавити: Які вітаміни восени потрібні чоловікам – для здоров’я, м’язової маси та лібідо: поради лікарів