Вчені переконані: людина здатна запрограмувати себе на позитив або негатив. Кілька правильних слів можуть у прямому сенсі «зробити» ваш день.
Складно налаштуватися на позитив, якщо в житті купа проблем. Однак якщо просинатися з думкою «все пропало», «як мене це все дістало», марно сподіватися на щось приємне.
Психіатр і дослідник візуалізації мозку Деніел Амен радить прокидаєшся, щоб створити позитивну повсякденну перспективу.
За словами доктора Амінь, ми всі повинні встати з ліжка, як тільки пролунає будильник, витягнути руки і сказати собі «Сьогодні буде чудовий день» щоранку.
Звичайно, це прозвучить самовпевнено і трохи дивно в ситуації, коли у вас зламалася кавомашина, болить зуб і на роботі цейтнот. Але вся справа в тому, як ви себе налаштовуєте. розумінні. «Коли ви це робите, ваша підсвідомість починає шукати саме те, чого ви з нетерпінням чекаєте сьогодні».
Продовжуючи пояснювати науку, що стоїть за його аргументом, доктор Амен продовжив: «Це дуже важливо. У негативних людей нижча активність, особливо в префронтальній корі».
Деякі користувачі були не зовсім переконані в аргументах доктора Амена: один запитав: «Чи має значення те, що я не дуже вірю в це, коли я це говорю?», а інший запитував, чи це змусить мозок сприймати поганий досвід як хороший день.
Проте його поради підтверджуються науковими дослідженнями. Вголос сказані слова не змінить ваше життя раптово. Однак позитивні твердження можуть бути корисними для активації «системи винагород» у мозку, яка, у свою чергу, впливає на реакцію на фізичний і емоційний біль.
Вчені вважають, що постійні позитивні твердження можуть допомогти розвинути самооцінку. А тривале використання позитивних афірмацій допомагає «переналаштувати» ваш мозок на позитивні думки.