Насіння льону має багато корисних властивостей. Але так само воно має деякі побічні ефекти, про які потрібно знати.
Чим корисне насіння льону
Це дрібне насіння має велику силу, коли йдеться про його вплив на організм.
Вона в корисних жирах (зокрема, омега-3), вітамінах і клітковині. Крім того, насіння льону багате на лігнани, які збалансовують рівень естрогенів і пригнічують ріст ракових пухлин. Воно сприяє кращому травленню, схудненню, зору. Нормалізує рівень холестерину й артеріального тиску, підвищує імунітет.
Але, як і в кожного продукту, має не тільки плюси, а й певні мінуси.
Якої шкоди організму може завдати насіння льону
Викликає алергічну реакцію. Це трапляться рідко, але не варто її виключати. Слід припинити вживати насіння льону, якщо у вас з’явився свербіж, набряк чи почервоніння шкіри. До речі, люди, які часто вживають насіння льону, більш схильні до розвитку алергічних реакцій.
Посилює запалення в організмі. Омега-3 жирні кислоти у складі льону – це його перевага й недолік одночасно. Дослідження показують, що якщо його вживати у великих кількостях, воно може посилити запалення в організмі.
Порушує гормональний баланс. Особливо це небезпечно для жінок – може призвести до збоїв менструального циклу. В деяких випадках провокує синдром полікістозних яєчників, міому або рак матки. Вагітним жінкам краще утриматися від вживання насіння льону.
Провокує діарею та розлад шлунку. Це льону багате на харчові волокна. Але раптове збільшення споживання може збільшити кількість випорожнень. Нерідко спостерігаються і такі симптоми, як біль у шлунку, діарею, живота та закреп.
Призводить до кишкової непрохідності. Насіння льону потрібно запивати великою кількістю води. Інакше воно може налипати на стінках кишечника і спричинити сильний закреп та непрохідність.
Стимулює рух каменів у нирках. Лляне насіння стимулює виділення жовчі. Якщо в нирках є камені, може їх розворушити.
Знижує ефективність лікарських засобів. Оскільки насіння льону багате на клітковину, вона може накопичуватися у великій кількості в кишечнику. Через це всмоктування деяких ліків гальмується. Особливо майте на увазі цю властивість льону, якщо приймаєте пероральні препарати для зниження рівня цукру в крові.
Як правильно замочувати і вживати льняне насіння
Є деякі відмінності у вживанні. Вони залежать від того, які саме проблеми зі здоров’ям хочете вирішити.
Але універсальний рецепт виглядає так: 1 столова ложка насіння замочується у 200 мл теплої перекип’яченої води на ніч. Приймати краще вранці натще або перед сном – спочатку випити воду, а потім з’їсти насіння, ретельно його пережовуючи. Курс – 10-14 днів.
Добова доза насіння не повинна перевищувати 2 столові ложки. І не забувайте при цьому пити багато рідини.
Вас це може зацікавити: 4 види насіння, які прискорюють спалювання жиру