Чим підживити часник у липні, щоб головки виросли розміром з кулак

Часник відноситься до тих городніх культур, для яких надмірна волога згубніша за засуху. Але якщо його не поливати в посушливий період, отримаєте дрібні головки. Для гарного врожаю необхідний не тільки полив, а й правильне підживлення. 

Липень – вирішальний період для часнику. Саме в цьому місяці він «наливається соком» – нарощує головку. Йому потрібно допомогти, щоб для цього були сили.

Для цього не потрібні спеціальні добрива. Вистачить того засобу, який є під рукою – кухонної солі.

Чому сіль корисна для поливу

Багато хто боїться використовувати сіль для поливу. І не безпідставно. Надлишок солей у ґрунті ускладнює водопоглинання корінням. Це призводить до так званого сольового стресу у рослин, який характеризується затримкою росту та в'янення листя.

Але правильна концентрація солі в розчині (він має бути слабосолоним) йде рослинам на користь, оскільки виконує роль стимулятора росту. Він створює легкий стрес і мобілізує їхні захисні сили.

Крім того, сіль покращує проникність клітинних мембран, полегшуючи засвоєння вологи та мікроелементів із ґрунту. Зокрема, азоту.

А ще вона і відлякує шкідників – нематод і личинок, що живуть біля коріння і під’їдають корисні речовини.

Як зробити сольовий розчин і правильно поливати ним

Все елементарно: 2 столові ложки кухонної солі (обов’язково нейодованої) додайте в 10 літрів теплої води і ретельно перемішайте до розчинення кристалів.

Поливати часник варто під корінь з розрахунку 10 літрів на 2 м2 грядки.

Експерти кажуть, що навіть одного поливу буде достатньо для формування крупних головок. Але це потрібно зробити на початку липня.

Результат проявиться швидко: головки часнику додадуть в об'ємі, а стає яскравішим і міцнішим.

Вас це може зацікавити: Чим підгодувати часник, щоб він не жовтів

Що буде, якщо щодня з'їдати по одному зубчику часнику

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист