Щодня приймати душ для переважної більшості людей – норма життя. Однак така частота цієї гігієнічної процедури виправдана тільки в тому випадку, якщо уникати поширених помилок, вважають дерматологи.
Навколо частоти й правил прийому душу останнім часом точиться багато суперечок. Дерматолог Ана Моліна переконана: зазвичай ми не настільки брудні, щоб купатися щодня. Відсутність щоденного душу – не ознака неохайності. Насправді регулярно слід мити ділянки тіла, які найбільше пітніють: пах, пахви та стопи.
Між тим, душ сприймається як спосіб освіжитися, змити з себе бруд, піт, запах і мікроби, які осіли на шкірі за день. Здається, чим ретельніше і довше митися, тим чистішою вона буде і тим краще ми зробимо для себе.
Керуючись цими добрими намірами, багато хто припускається помилок, які перетворюють купання на шкідливу процедуру, що робить нашу шкіру вразливою.
Основна помилка – приймати душ із занадто гарячою водою. Хтось від високої температури просто кайфує, інші вважають, що така вода ефективніше очищає шкіру. Що вона точно робить – видаляє зі шкіри ліпідний шар, який повинен її захищати від зовнішніх агресорів. У результаті шкіра стає пересушеною, схильною до подразнень. Вона втрачає еластичність, пружність – загалом її стан погіршується.
Наступна помилка – неправильний вибір мила. Вважається, що шкіра має нейтральний рівень pH. Насправді ж він кислуватий, близький до показника 5,5. Тому й засоби миття слід обирати з таким же рівнем pH. Це гарантує збереження ліпідного шару й мікробіоти.
Ана Моліна звертає увагу ще на деякі нюанси під час прийому душу – вони теж важливі для збереження здорової шкіри, хоча менш принципові за попередні.
Вона наголошує на тому, що тривалість водних процедур не повинна перевищувати п'яти хвилин.
Радить не користуватися губками – вони дряпають шкіру, накопичують бактерії і транспортують їх у мікротріщини. Або ж рекомендує віддавати перевагу тим, що виготовлені з натуральних матеріалів.
Після душу, за словами дерматолога, витиратися слід не протягуючи рушником по шкірі, а прикладаючи його до тіла й злегка притискаючи.
Вас це може зацікавити: Який душ приймати перед сном, щоб швидше заснути: холодний чи гарячий
Експерти розповіли, які захворювання можна підхопити під час прийому душу