Якщо ви помітили на шкірі червону цятку, якої раніше не було, найімовірніше, це ангіома. Зазвичай вона не становить небезпеки для здоров’я. Але в деяких ситуаціях варто звернутися до лікаря.
Ангіома – невелика доброякісна пухлина, що складається з кровоносних судин. У більшості випадків вона абсолютно нешкідлива та не потребують лікування. Однак може свідчити про проблеми з печінкою або гормональним фоном.
Чому виникають ангіоми
Зазвичай ангіоми з'являються після 30 років. Вони – результат змін шкіри та кровоносних судин, що виникають з віком.
Найчастіше – на тулубі, руках, плечах, у жінок – на грудях.
Якщо червона цятка має вигляд павука – від неї розгалужуються кровоносні судини, це так звана «павутинна ангіома». Зазвичай зустрічаються у дітей та вагітних жінок. Вона може бути ознакою проблем із печінкою, гормонального дисбалансу або захворювання кровоносних судин.
Коли слід звернутися до лікаря?
Перш за все, у випадку, якщо ангіоми раптом почали «сіятися» рясно – їх з’явилося багато. Можливо, це сигнал – печінка дала збій. Тому варто перевірити її стан.
Ще одна причина – якщо ангіома змінює форму, розмір або починає кровоточити, обов’язково зверніться до дерматолога.
Чи можна видалити ангіому
Хоча ці утворення зазвичай не потребують лікування, вони можуть неестетично виглядати. У такому разі видалити можна кількома способами:
● електрокоагуляція. Лікування електричним током. Ангіома просто «припалюється», на цьому місці утворюється мікроопік, який згодом сходить разом із шкіркою;
● кріотерапія. Лікування рідким азотом. Холодний газ розпилюється на шкіру за допомогою спеціального приладу;
● лазерне видалення. Для нього використовується концентрований промінь світла.
Однак фахівці попереджають: ні один з цих методів не дає стовідсоткової гарантії, що ангіома не повернеться. Вона може з'явитися знову після лікування.
Як їм запобігти появі ангіом
Найкраща профілактика – вести здоровий спосіб життя. Це означає вживати якомога більше фруктів, овочів та корисних жирів, не мати шкідливих звичок.
Такий раціон сприяє нормальній роботі печінки, яка у свою чергу позитивно впливає на шкіру – дозволяє їй залишатися молодою та еластичною.
Вас це може зацікавити: Які ознаки на шкірі можуть свідчити про захворювання печінки