Якщо у вас залишилася мінералка, з якої вийшла значна частина бульбашок повітря, не поспішайте її виливати – це чудове «добриво» для кімнатних квітів.
Чого тільки не використовують власники кімнатних квітів, аби догодити рослинам і підживити чимось смачненьким – тим, що змусить їх гарно розвиватися.
Виявляється, з цією метою можна використовувати і мінеральну воду. Це цілком зрозуміло, адже вона містить безліч елементів, які корисні не тільки для людей.
Щоправда, не всі рослини зрадіють такому підживленню. Ті, які не люблять солоного грунту (а окрім мінералів вода з бульбашками містить сіль), просто загинуть. Сіль гальмує їхній розвиток: ґрунт стає щільним, кисень не може проникнути до коріння. Надлишок мікроелементів заважає розвиватися правильно. У кращому випадку, ваш зелений улюбленець матиме нещасний вигляд і відмовиться квітнути.
Проте цього можна уникнути, якщо знати, яким рослинам подобається мінеральна вода.
Які квіти можна поливати мінералкою
Прекрасно сприймають мінеральну воду вихідці з пустелі, які звикли виживати в умовах тотального дефіциту – ні води, ні мінералів, тільки сонце й виснажений засолений грунт. Для них вода з мінеральними домішками буде якраз дуже доречна.
Можете поливати нею сукуленти – грошове дерево, ечеверію, алое, товстянку, кактуси. Завдяки мінералці вони починають активно рости, а у кактусів добре формуються колючки.
Нормально сприймає мінеральну воду і бегонія – досвідчені господині кажуть, що вона буйно розростається, і листя стає пружним і блискучим.
Які квіти не можна поливати мінералко
Не люблять солоної води рослини, які родом з тропіків або звикли до вологого теплого клімату.
Тому забудьте про мінералку, якщо йдеться про азалію, камелію, орхідею, антуріум. Вони скинуть квіти, бутони і більше не цвістимуть.
Як правильно поливати квіти
Навіть ті рослини, яким підходить мінеральна вода, не можна поливати часто – достатньо одного разу на місяць.
Воду слід брати столову, а не лікувальну.
Перед поливом пляшку потрібно відкрити, щоб з води вийшов вуглекислий газ.
Можна поливати чистою мінеральною водою, а можна розбавити звичайною, якщо боїтеся, що ваші квіти отримають стрес від такого підживлення. Зробіть розчин – 200 мл мінералки і 1 літр звичайно відстояної чи фільтрованої води.
Раніше ми розповідали про те, яким кімнатним рослинам протипоказані великі горщики