Якщо ви годуєте свою кицьку готовим магазинним кормом, експерти радять перевіряти його якість, перш ніж давати тварині.
Готовий корм для домашнього улюбленця – це зручно і корисно. Не потрібно нічого готувати. До того ж їжа збалансована – містить те, що потрібно вашому пухнастику залежно від віку, породи, стану здоров’я і уподобань.
Однак тому, що написано на пакуванні, вірити можна не завжди
Як виробники корму дурять котів
Американське видання PetFood Exposed протестувало в лабораторії 30 популярних видів кормів. Виявилося, що виробники економлять на м'ясі. 90% дешевих кормів містять м'яса менше, ніж 20%. Його заміняють соєю та кістковим борошном, які у котів можуть викликати блювання та діарею, а в більш серйозних випадках – проблеми з нирками.
Крім того, у складі кормів можуть опинитися інгредієнти, яких там взагалі не повинно бути. Так, майже 80% бюджетних найменувань містять добавки, що викликають у кішок залежність. В них виявили глутамат натрію та дріжджові екстракти – підсилювачі смаку, що стимулюють центр задоволення в мозку тварини. По суті, це свого роду котячий наркотик, пояснює нейробіолог Джеймс Райт. Після такого корму чотирилапі на інший корм навіть не дивляться.
В деяких видах кормів експерти виявили непеталактон – синтетичний аналог котячої м'яти. Експерти порівнюють його з кокаїном, який підмішали в дитяче харчування.
Як добавки впливають на здоров’я тварини
Підсилювачі смаку діють на котів так само, як і на людину: змушують переїдати. Це – легкий шлях до ожиріння. Зрештою внутрішні органи не витримують навантаження, тварини починають хворіти.
Про те, що у вашої кішки залежність від конкретного виду корму, легко зрозуміти, якщо вона відмовляється від будь-якої іншої їжі, включаючи м'ясо чи рибу. Якщо миска порожня, стає агресивною. І намагається добратися до потрібного їй корму, де б він не був схований.
Власники одного котика зі США навіть подали в суд на компанію – виробника корму. Адже кіт, за їхніми словами, дряпав двері шафи, де лежали запаси їжі, і поводив себе, як наркоман під час ломки.
Як перевірити якість корму
Перш за все, шукайте на пакуванні позначку «без підсилювачів смаку».
Перевіряйте склад корму: м'ясо в переліку інгредієнтів має стояти на першому місці.
Понюхайте корм – якісний не має різкого запаху.
Замочіть гранулу у воді. Якщо вона підфарбувала воду в яскравий колір, корм містить хімічні барвники.
І уникайте кормів із «зольністю» вище 7%. Чим більша цифра, тим вища в ньому концентрація істкового борошна.
Вас це може зацікавити: Чому їжу і воду для кішки не можна ставити поряд
6 продуктів, які ніколи не можна давати котам: надзвичайно токсичні
Які ефірні масла можуть отруїти вашу кішку