У цьому ніхто не зізнається, але багато хто так робить. Між тим, сечовипускання в душі – це не тільки негігієнічно, кажуть урологи й дерматологи. Воно може суттєво похитнути ваше здоров’я.
Звук води, що ллється, часто викликає позиви до сечовипускання. Під час прийому душу більшість людей вважає недоцільним терпіти. Чому б не попісяти, якщо однак ніхто цього не бачить, а вода змиє сліди?
Втім, фахівці схиляються до іншої думки. На це є щонайменше дві причини.
Нетримання сечі
Умовні рефлекси формуються в людини майже так само, як і в собаки, кажуть вчені. Якщо часто під час прийому душу дозволяти собі сечовипускання, згодом може з’явитися умовний рефлекс: шумить вода – потрібно шукати туалет. А він не завжди є поряд. З часом ситуація може ускладнитися до нетримання сечі. Причому навіть у випадках, коли поряд немає води.
Дисфункція тазового дна
Це біда жінок. Для них пісяти стоячи незвично з фізіологічної точки зору. У такому випадку м'язова стінка сечового міхура не може повністю розслабитися. Це призводить до послаблення тазового дна та потенційного ризику нетримання сечі. М'язи тазового дна стають настільки слабкими, що можуть викликати навантаження на сечовий міхур та уретру, яке призводить до підтікання сечі.
На щастя, це загрожує не всім. Але ніхто не може бути впевненим, що саме він не потрапить до числа «щасливчиків».
Розвиток інфекцій
Сеча людини – це в основному вода, трохи сечовини і продукти обміну урохрому, креатиніну та аміаку. В принципі, вона нешкідлива, каже Стефані Кілб, уролог з Північно-західного університету Фейнбергської школи медицини. Але й не стерильна. Якщо є захворювання сечовивідних шляхів, в ній з’являються шкідливі бактерії. До того ж вони є в кишечнику, а в жінок – у піхві.
«Теоретично шкідливі бактерії в сечі можуть під час сечовипускання в позі стоячи проникнути на відкриті ділянки шкіри – тріщинки, порізи, подряпини – та спричинити інфекцію», – пояснює Гері Голденберг, асистент клінічного дерматолога в Школі медицини Ікана в Нью-Йорку.
Тому вердикт фахівців такий: до дорозі до душу не минайте туалет.
Вас це може зацікавити: Хірург пояснив, скільки часу можна проводити на унітазі без шкоди для здоров’я