За статистикою майже у 85% жінок груди відрізняються за розміром та формою. Це абсолютно нормально. Втім, є випадки, коли варто бити на сполох.
Причини асиметрії
Той факт, що груди трохи відрізняється, у жінок зазвичай викликають занепокоєння. Адже один з найпоширеніших міфів про рак молочних залог полягає в тому, що різниця в розмірі грудей свідчить про серйозну проблему зі здоров'ям.
Насправді причина асиметрії в переважній більшості випадків зовсім інша.
Спадковий фактор. Якщо в мами груди були несиметричними, існує велика вірогідність, що в доньки ця особливість теж проявиться.
Гормональні зміни під час статевого дозрівання. Перепади в кількості естрогену, який відповідає за розвиток молочних залоз, можуть спричинити різну швидкість їхнього росту.
Особливості грудного вигодовування. Нерідко дитина віддає перевагу смоктанню з одного боку, що може призвести до більш вираженої різниці в розмірі та формі грудей. Зазвичай цей ефект зникає через кілька місяців, але може залишитися й назавжди.
Коли варто бити на сполох
Якщо асиметрію грудей неможливо пояснити жодною з цих причин, краще не зволікати – якомога швидше звернутися до лікаря. У деяких випадках вона може бути ознакою серйозної проблеми зі здоров'ям. Не обов’язково злоякісної пухлини – це може бути доброякісна або інфекція.
Ось ознаки, на які варто звернути увагу:
● раптові зміни розміру чи форми грудей;
● наявність ущільнення або потовщення, що відрізняється від решти тканини молочної залози;
● зміни кольору шкіри на певній ділянці грудей, почервоніння або інші незвичайні візуальні ознаки;
● постійний біль в одній груді, який не проходить.
Вчасне виявлення проблем зі здоров’ям грудей збільшує шанси на їхнє позитивне вирішення. Саме тому експерти радять регулярно проводити самообстеження молочних залоз і принаймні раз на рік робити мамографію.
Вас це може зацікавити: Міфи і правда про жіночі груди