Здуття живота найчастіше пов'язане з раціоном харчування.
Точне визначення продукту, який викликає дискомфорт у животі, може бути складним. Але якщо ви зрозумієте, яку саме їжу ваш організм погано переробляє та перетравлює, значно полегшите собі життя.
Найчастіше тригерами здуття стають перераховані нижче продукти.
Бобові. Процес ферментації бобових продуктів у кишечнику може спричинити виділення газів та здуття живота. Спробуйте тимчасово скоротити їх споживання, щоб побачити різницю.
Молочні продукти. Хоча не у всіх є алергія на молочні продукти, ті, хто має навіть незначну чутливість до лактози або казеїну, відчувають здуття живота під час їх вживання.
Хлібобулочні та макаронні вироби. Якщо у вас чутливість або непереносимість глютену (целіакія), макарони, бутерброди та печиво спровокують здуття живота.
Цукор. Живить кишкові бактерії, які виділяють гази та викликають здуття живота.
Хрестоцвіті овочі. Броколі, кале, цвітна та брюссельська капуста містять рафінозу – складний цукор, який відповідає за сильне здуття живота та газоутворення.
Жирна їжа. Як і продукти, що містять багато клітковини, дуже жирні продукти уповільнюють травлення та можуть спричинити здуття живота. Чим повільніше травлення, тим довше триває процес бродіння в травному тракті, що викликає газоутворення.
Сіль. Сама по собі вона не обов'язково викликає здуття живота. Але сприяє затримці рідини, що призводить до відчуття розпирання.
FODMAP (ферментовані олігосахариди, дисахариди, моносахариди та поліоли). Це погано засвоювані коротколанцюгові вуглеводи, які можуть призвести до надмірного накопичення рідини та газів, що спричиняє здуття живота, метеоризм, біль у животі та шлунково-кишкові розлади. Вони містяться в яблуках, часнику, спаржі та бобових і можуть викликати розлад шлунку.
Клітковина. Вона вкрай необхідна організму і зокрема – кишечнику для нормального функціонування. Але за іронією долі саме клітковина може у декого викликати здуття живота, особливо якщо вживати її у великій кількості. Наприклад, таке трапляється після яблук та груш, які містять пектин – водорозчинну клітковину, яка перетравлюється повільніше. Лікарі радять велику кількість клітковини щедро запивати водою – це допоможе організму її переробляти.
Вас це може зацікавити: Названо вид чаю, який може принести миттєве полегшення при здутті живота