5 ворогів лаванди: чим хворіє рослина і як її захистити

 Лаванда вважається невибагливою рослиною. Але навіть найсильніші і найпишніші кущики можуть раптом зів’янути або  й зовсім загинути, якщо їх атакує грибок.

Як і будь-яка садова рослина, лаванда схильна до певних захворювань. Більшість із них не смертельні, якщо вчасно помітити проблему і оперативно на неї відреагувати.

Плямистість листя

Сіро-коричневі плями на листках лаванди вказують на септоріоз. На щастя, ця хвороба рідко коли призводить до загибелі рослини. Але вона послаблює її та уповільнює ріст.

Найкращий захист – це сухе листя та гарна вентиляція. Не садіть лаванду занадто густо, уникайте потрапляння води на листя під час поливу і регулярно проріджуйте гілки, щоб повітря могло вільно циркулювати по рослині.

Якщо хвороба все ж проявилася, видаліть уражене листя та обробіть фунгіцидом на основі міді.

Коренева гниль

Лаванда любить сонце і сухі «ноги». Якщо ви посадили її в місці, де вологий ґрунт або збирається вода, коренева система може загнити. Цьому сприяють кілька видів грибків, які процвітають у погано дренованому ґрунті.

Експерти з садівництва радять обирати для лаванди піщані ґрунти, які не утримують вологу. Поливати її помірно та не використовувати органічну мульчу.

Якщо помітили симптоми гниття, спробуйте врятувати рослину: зріжте пошкоджені частини, викопайте здорові і пересадіть у сухе сонячне місце.

Сіра пліснява лаванди

Ще одне грибкове захворювання, яке вражає лаванду в умовах високої вологості та поганої циркуляції повітря – ботритіс. Це умовно-патогенний грибок, який вражає численні рослини. Початковими ознаками хвороби є сіре, іноді борошнисте, плісняве листя біля основи рослини, яке потім жовтіє, в'яне та відмирає. Щоб запобігти цьому, не переливайте лаванду.

Не менш важливо, щоб рослина мала достатню кількість повітря. Уникайте занадто густої посадки та ділянок саду, де погана циркуляція повітря.

Якщо кущик вже уражений, видаліть хворе листя та обприскайте рослину натуральним фунгіцидом, щоб зупинити поширення хвороби.

Вірус мозаїки люцерни

Вірус мозаїки передається через комах, а також не продезінфіковані садові інструменти. Симптоми включають деформоване та пожовтіння листя і відставання рослини в рості. На жаль, ліків від цієї хвороби немає. Рослину слід негайно видалити та знищити – бажано спалити.

Фомоз

Зустрічається рідко, але боротися з ним важко. Грибок вражає стебла, які стають коричневими та покриваються чорними цятками. Це пікніди – фертильні тіла гриба, з яких виходять мільйони спор, поширюючи хвороба.

Єдиний спосіб врятувати лаванду від фомозу – обробити її фунгіцидами.

Вас це може зацікавити: 5 причин посадити в своєму саду лаванду

Експерт назвав садові квіти, які розкішно цвітуть і не потребують ніякого догляду 

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист