5 звичок, якими ми несвідомо руйнуємо нирки

Захворювання нирок можуть бути викликані різними причинами. Серед них є й досить безневинні, на які ви ніколи б не подумали.

У більшості випадків захворювання нирок прогресують задовго до того, як починають проявлятися симптоми. Їх можуть провокувати наші несвідомі дії.

Затримка сечі

Не можете зробити паузу в роботі, поблизу немає вбиральні або просто ліньки вилізати з-під теплої ковдри – існує немало причин, які змушують нас відкласти похід до туалету й терпіти. Це збільшує тиск на нирки та сечовий міхур, що з часом може призвести до появи в них інфекцій або каменів. Щоб цього не сталося, лікарі наполегливо радять прислухайтеся до свого тіла і йти в туалет, щойно відчуєте позив.

Вживання великої кількості солі

Якщо ви належите до тієї категорії людей, яка досолює кожну страву, навіть ще не спробувавши її, значить, споживаєте більше натрію, ніж можуть переробити ваші нирки. В результаті вони перевантажуються, що сприяє зростанню артеріального тиску і підвищує ризик появи хронічної хвороби. Це проявляється у набряку  щиколоток, рук або обличчя, постійному головному болю і, як було вже сказано, підвищеному тиску.

Надлишок цукру в організмі

Солодкі газовані напої, солодощі не лише сприяють збільшенню маси тіла, але й навантажують нирки. Високий рівень цукру в крові, який спостерігається тривалий час, може призвести до ураження судин нирок.

Вживання знеболювальних препаратів

Ми всі час від часу змушені приймати знеболювальні. Болить голова, зуб, спазм спини чи розтягнення зв’язок – на допомогу приходять безрецептурні препарати, такі як ібупрофен та диклофенак. Разовий прийом не завдасть шкоди організму. Однак якщо їх приймати занадто часто або без належної гідратації, можуть бути проблеми. І першими це відчують нирки.

Знеболювальні препарати зменшують кровотік до цього органу, що з часом може призвести до його пошкодження. Про це зазвичай свідчить нудота або блювота, зменшення кількості сечі, постійна втома. Дотримання рекомендованої дози препарату та достатня гідратація допоможуть уникнути ускладнень.

Малорухливий спосіб життя

Це проблема переважної більшості людей – проводити більше часу з девайсами або біля телевізора, а не в спортзалі чи на свіжому повітрі. Між тим, тривале сидіння з мінімальною фізичною активністю уповільнює кровообіг, сприяє збільшенню ваги. Заодно підвищується рівень цукру в крові та артеріального тиску, що є основними причинами захворювань нирок.

Насправді ж, кажуть експерти, для здоров’я нирок не  обов’язково щодня відвідувати спортзал чи гуляти по дві години. Ранкова гімнастика чи трохи танців перед дзеркалом допоможуть запустити кров і не запустити себе.

Вас це може зацікавити: Яка їжа руйнує наші нирки

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист