8 способів позитивно налаштувати дитину на початок навчального року

Початок навчального року – стрес і для першокласників, і для тих, хто не вперше почує шкільний дзвоник.

Психологи вважають, що всі діти без винятку нервують перед першим вересня. Ті, що йдуть перший раз в перший клас, хвилюються, бо для них це нова сторінка в житті. Решта дітей не хоче прощання зі свободою, яку мали під час літніх канікул.

Допомогти їм налаштуватися на правильну хвилю – завдання батьків.

Ось що, на думку акредитованого психотерапевта Британської асоціації консультування та психотерапії Хайді Сохолт вони можуть зробити, пише Іndependent.co.

Позитивно налаштуйте дитину. Поясніть, що почуття тривоги скоро пройде – вона завжди існує перед знайомством з чимось невідомим і зникає, коли ти з ним знайомишся ближче. Наведіть приклади з вашого життя, щоб ваші слова звучали переконливіше.

Скажіть, що навіть вчителі нервують перед початком навчального року. Дитину може втішити те, що вона на одній хвилі з вчителями.

Нагадайте їм, що ви вірите в них.  Батьки повинні дати зрозуміти, що вони впевнені в здібностях своєї дитини і підтримують її.  

Залучайте дитину до підготовки до школи.  Побоювання, пов’язані зі змінами, можна полегшити, якщо разом з дитиною збирати шкільний портфель, готувати форму, зустрічатися з друзями та вивчати маршрути до школи.

Привчайте до режиму. Принаймні вставати, лягати спати, снідати по графіку потрібно починати хоча б за тиждень до першого вересня.  Це також допоможе легше увійти в навчальний процес.

Поділіться власним досвідом. Розкажіть, що ви відчували, коли йшли до першого класу, і як круто насправді все було. Або як не хотілося, щоб закінчувалися канікули, і яке бурхливе, цікаве життя зрештою починалося у школі. Поговоріть про різні емоції. Дитина повинна бачити, що ви її розумієте.

Запитайте дитину, що може її заспокоїти. Нічого не радьте, не пропонуйте варіанти рішень – це майже завжди дратує. Краще запитати, як, на її думку, зробити перехід до навчання більш приємним. Дайте  їй відчуття контролю над ситуацією – це вселяє впевненість.

Виясніть, чи є щось конкретне, що їх хвилює, і чи можете ви допомогти. Раптом дитина не справляється з якимись предметами і боїться, що на неї знову впаде цей тягар? Або над нею знущаються ровесники? Якщо вам вдасться вияснити щось, складіть разом план дій: що дитина можете у цьому випадку зробити, а що – ні, і якою може бути ваша участь у вирішенні проблеми.

Вас це може зацікавити: Шість ознак обдарованої дитини

Чому діти повинні ходити босоніж: корисна звичка вирішує багато проблем

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист