Чому ранні підйоми протипоказані для деяких людей

Для когось встати о 6 ранку і весь день невтомно працювати – нормальне явище, а хтось у цей час не може підняти навіть голову. Це не лінь, а особливості індивідуального біологічного годинника. І спроби його «переналаштувати» можуть серйозно зашкодити здоровю.

Як відомо, люди діляться на дві категорії – жайворонки й сови. Жайворонки легко можуть підхопитися на світанку і демонструють найвищу продуктивність у першій половині дня. Сови особливі активні у вечірній час і навіть після опівночі, але вранці від них ніякого толку.

Цей хронотип – не просто звичка, а серйозна річ, яка формується генетично і дуже залежить від батьківського хронотипу.

Боротися з ним, намагатися перебудувати свій ритм життя марно. До того ж шкідливо для організму. 

Вчені виявили, надто ранні підйоми можуть стати причиною депресії у сов. Це пов’язано з синтезом гормону сну мелатоніну, який саме вранці виробляється дуже активно. Якщо процес перервати, людина весь день буде почуватися втомленою й роздратованою.

Ще один з наслідків ранніх підйомів для сов – можливий гормональний збій. Особливо це небезпечно, коли організм припиняє сприймати інсулін та глюкозу.

Тому лікарі радять прислухатися до свого організму, підлаштовуватися під нього (шукати роботу, до якої не потрібно приступати о 8 ранку) і не йти проти природи.

Останні дослідження виявили, що до 6 ранку прокидатися шкідливо взагалі всім. Це пов’язано з тим, що з 3 до 5 ранку наш організм знаходиться у глибокому сні. В цей проміжок часу тиск нижчий за норму, кровообіг уповільнений. Порушення сну (якщо це відбувається регулярно) може збільшити ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інфаркту.

Вас це може зацікавити: 9 продуктів, після яких ви точно не будете нормально спати

Чому уві сні виникає відчуття, ніби ми падаємо, і що з цим робити

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист