Дієтолог назвав найкорисніші рибні консерви

У супермаркеті від асортименту рибних консервів розбігаються очі. Але якщо ви хочете, щоб було не тільки смачно, а й корисно для здоровя, обирайте правильну рибу.

Чи справді консервована риба корисна

Рибні консерви – ідеальний варіант перекусу: і готувати нічого не потрібно, і поживних речовин – хоч відбавляй. Щоправда, стосовно останнього твердження у декого закрадаються сумніви: чи зберігаються корисні властивості риби у консервованому вигляді?

«Вона зберігає всі ті поживні речовини та користь, що є в свіжопосмаженій чи запеченій рибі. Просто приготували її завчасно й помістили в зручну упаковку», –  заспокоює дієтолог Френсіс Ларгеман-Рот.

За його словами, рибні консерви – «це чудовий спосіб виконати рекомендації дієтологів та отримати в доступний спосіб необхідні поживні речовини». А саме – вітаміни  D та B12, залізо та йод, кальцій.  

Які види рибних консервів краще брати

Сардини. Дієтологи кажуть, що вони містять багато білку і мало ртуті (найменше у порівнянні з іншими видами риби). А ще – кальцій, вітаміни D та B12. І, звичайно ж, жирні кислоти омега-3, які знижують вміст поганого холестерину і підтримують роботу  серцево-судинної системи.

Оселедець. За своїм складом дуже схожий на сардини. Є джерелом селену – сильного антиоксиданту, який захищає клітини від окислювального стресу і бореться з вільними радикалами.

Лосось. У консервованому вигляді містить вітаміни B12 і D,  жирні кислоти омега-3, які знижують тиск, рівень триглицеридів, ризик утворення тромбів і смерті.

Тріска. У банці (85 г) консервів – 19 г білка і 89 калорій. Враховуючи низьку калорійність, ця риба вважається ідеальним варіантом для схуднення.

Тунець. Згідно з дослідженнями, він містить більше білка, ніж багато інших видів морепродуктів, а також володіє потужним амінокислотним профілем.

Райдужна форель. З неї ви отримаєте високоякісний білок, корисні жири, вітаміни та мінерали. Омега-3 жирні кислоти в райдужній форелі мають протизапальну дію. Білок у цій рибі має антиоксидантні, протиракові та антибактеріальні властивості.

Скумбрія. Консервована скумбрія багата на жирні кислоти омега-3, вітамін D і вітамін B12, які приносять користь серцю. Дієтологи радять вибирати атлантичну або тихоокеанську рибу – в ній менше ртуті.

Анчоуси. В цій маленькій рибці – велика сила: білок, омега-3, кальцій, селен. Усі перераховані поживні речовини оберігають клітини від пошкоджень, що можуть спровокувати рак і захворювання серця.

Крабове м'ясо. Малокалорійне – порція консервованого краба вагою 85 г містить 15 г білка та менше 1 г жиру. Містить багато селену – він участь у синтезі ДНК і виробленні гормонів щитовидної залози, захищає клітини від окислювального стресу.

Дієтологи радять їсти всі перераховані  рибні консерви принаймні двічі на тиждень. Але періодично міняти виробника продукції – якщо у одного консерви містять ртуть, в іншого її може не бути.

Вас це може зацікавити: Названо три популярні види риби, які лікарі не радять вживати

Названо види риби, які корисніші за лосось

Вчені з’ясували, яку рибу треба їсти, щоб жити довго, як японці

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист