І кава, і зелений чай мають свої плюси й мінуси. Більше того – обидва містять кофеїн. Але заміна одного напою іншим може кардинально змінити якість життя.
Перейти на зелений чай не означає переживати кофеїновий голод: у цьому напої також міститься кофеїн, але втричі менше. Однак любителі кави, які погодилися на такий експеримент, відзначають помітні позитивні зміни в самопочутті.
Спокій і тільки спокій
Найперша зміна, яку фіксують ті, хто відмовився від кави, – вони стають спокійнішими і не відчувають різних стрибків енергії. Це тому, пояснює Серена Пун, дієтолог та консультант з питань довголіття, що зелений чай містить L-теанін – амінокислоту, яка працює в парі з кофеїном, забезпечуючи стійку розумову концентрацію без нервозності, стрибків кортизолу чи збоїв, які може викликати кава. Це чудовий спосіб зарядитися енергією, одночасно захищаючи надниркові залози та балансуючи настрій.
Підтримка ваги
Зелений чай – природний стимулятор метаболізму завдяки поєднанню катехінів та кофеїну. Він посилює дію жироспалюючих гормонів, таких як норадреналін, сприяє розщепленню жирів та підтримці ваги.
Сповільнення процесу старіння організму
Зелений чай багатий на катехіни, які допомагають нейтралізувати шкідливі вільні радикали. Ці сполуки підтримують здоров’я клітин, зменшують окислювальний стрес і можуть уповільнювати процес старіння зсередини, пояснює Серена Пун.
Поліпшення стану шкіри
Катехіни захищають шкіру від пошкоджень ультрафіолетом, підтримують процеси регенерації шкіри. Зелений чай може допомогти заспокоїти запальні захворювання, такі як екзема. Натуральний кофеїн та таніни в зеленому чаї також можуть зменшити набряклість.
Посилення імунітету
Зелений чай містить потужні сполуки, що зміцнюють імунітет та пригнічують віруси й бактерії. Також підтримують здоров’я кишечника, що є ключовим фактором імунної стійкості.
Зниження рівня холестерину
Дослідження показують, що регулярне вживання зеленого чаю може допомогти знизити рівень поганого холестерину, одночасно запобігаючи зниженню рівня хорошого холестерину. Це робить його корисним для серця вибором.
Покращення мозкової діяльності
Завдяки антиоксидантам зелений чай може підтримувати пам’ять, здатність до навчання та довгострокове здоров’я мозку. Він покращує пильність, захищаючи нейрони від оксидативного стресу, що важливо для зниження ризику вікових когнітивних проблем.
Захист зубів та ясен
Зелений чай природним чином бореться з бактеріями, які викликають карієс, захворювання ясен і неприємний запах з рота.
Підтримка балансу цукру в крові
Чай покращує чутливість до інсуліну, причому без потенційних різких коливань рівня цукру в крові, які можуть виникнути через звичку вживати каву.
Вас це може зацікавити: Зелений чай: все, що вам потрібно знати про корисні властивості цього напою