Діти, що у надто ранньому віці починають багато часу проводити з планшетами, у майбутньому погано справляються з контролем емоцій.
Телефони та планшети стали невід’ємною частиною нашого життя. Вони полегшують роботу, побут і дозволяють розслабитися. Дати дитині телефон чи планшет, щоб дивилася мультики і дозволила батькам повечеряти чи поспілкуватися або відволікти її увагу, заспокоїти – стало нормою.
Але науковці переконані: для маленьких дітей девайси несуть більшу загрозу, ніж ми собі можемо уявити.
«Вік до 6 років – важливий етап у розвитку дитини. Зокрема, саме в цей період формуються навички емоційного регулювання. Якщо дитина тривалий час проводить з девайсами, мало грається з іншими дітьми, не спілкується з дорослими, такі навички в неї розвиваються недостатньо. Згодом це призводить до спалахів гніву і має негативні наслідки і для соціальних взаємовідносин, і для здоров'я», – вважає Керолайн Фітцпатрік, керівниця дослідницької групи з Університету Шербрука (Канада).
Її команда вивчала поведінку 315 дітей, які користуються планшетами чи мобільними пристроями, з 3,5 років. За допомогою поведінкового опитувальника оцінювався їхній темперамент. Причому робилося це двічі – у 4,5 і в 5,5 років.
З’ясувалося, що діти, які в 3,5 роки використовують цифрові пристрої впродовж 1,22 години на день, демонструють в середньому на 22% вищу частоту проявів гніву і розчарування через рік. У 5,5 років цей відсоток ще більший.
Це дозволило вченим зробити висновок, що використання планшетів може порушити здатність дітей правильно керувати емоціями у своєму повсякденному житті.
Окрім того, діти, що найчастіше виявляють гнів, часто вдаються до використання цифрових пристроїв, аби стримати спалахи гніву. Виходить замкнене коло. А результат – вони ще більше шкодять розвитку емоційної саморегуляції.
Вчені закликають батьків звернути увагу на те, скільки часу їхні малюки проводять перед екранами і максимально його обмежити.
Вас це може зацікавити: У Франції заборонили використовувати смартфони: яка причина