Цей вид пива інколи п’ють навіть ті, хто не вживає алкоголю. Однак не варто недооцінювати безалкогольне пиво – воно не настільки безпечне, як може здаватися, і користі від нього небагато.
За останні роки, пише Сhip.de споживання пива на одну людину впало з 99 до 83 літрів, а споживання безалкогольного зросло з 3 до 5 літрів. Його п’ють увечері після роботи, якщо не хочуть мати на ранок важку голову. Він стає чудовою альтернативою, коли хочеться розслабитися, але після цього ще потрібно сідати за кермо.
Безалкогольне пиво вважають здоровою альтернативою звичайному. Однак лікарі застерігають: хоч воно й корисніше за звичайне, але це ще не означає, що корисне для здоров’я.
Що приховує безалкогольне пиво
Наукове дослідження показало: оскільки безалкогольне пиво містить цукор, воно може призвести до стрибка рівня цукру в крові. Це, у свою чергу, може викликати тягу до їжі та мігрень.
З цієї причини не рекомендується вживати пиво з алкоголем і для втамування спраги. А також не вживати його у великих кількостях.
Дехто вважає безалкогольне пиво ізотонічним напоєм. Ізотоніки мають збалансоване співвідношення поживних речовин – молекул цукру, мінералів, вітамінів – і рідини, що відповідає складу крові. Вони здатні швидко компенсувати втрату води і забезпечувати організм енергією для підтримки працездатності.
Однак до ізотоніка, кажуть експерти, безалкогольне пиво не дотягує. Науково не доведено, що воно здатне швидше усувати симптоми втоми. А для компенсації втрачених під час фізичної активності мінералів достатньо випити мінеральної води, багатої на магній та натрій.
Зате воно може містити алкоголь. Під час виробництва спирт з безалкогольного пива о видаляється. Втім, залишки можуть бути присутніми в напої. Просто ви про це можете не знають: вказувати вмісту алкоголю в пиві вимагається тільки коли він щонайменше 1,2%.
Кому протипоказане безалкогольне пиво
Хміль може мати проносну дію, тому його краще не вживати людям зі слабким кишечником.
Слід бути обережними особам з цукровим діабетом. В залежності від процесу варіння, безалкогольне пиво може містити високий рівень солодового цукру, що може призвести до швидкого підвищення рівня цукру в крові.
У тих, в кого діагностована подагра, безалкогольне пиво може призвести до накопичення сечової кислоти в тканинах.
Воно протипоказане дітям, вагітним і жінкам, які годують дитину – через залишковий вміст алкоголю.
Варто уникати цього напою людям, які побороли (або саме в процесі) алкогольну залежність. Потенційно воно може прокласти шлях до споживання алкогольного пива.
Вас це може зацікавити: Дієтолог назвав найшкідливіший сорт пива