Синці – така собі «прикраса» не залежно від того, йдеться про дитину чи бізнес-вумен. Більшість з них зникають приблизно за два тижні. Але якщо хочете позбавитися від них швидше, скористайтеся цими лайфхаками.
Що таке синці
Синці виникають в результаті мікротравм – розриву капілярів, які знаходяться під шкірою. Кров з цих тонких судин потрапляє в тканину шкіри, і виникає бордова пляма. Її розмір та колір залежать від ступеню пошкодження та місця розташування на тілі. Там, де шкіра ніжніша, синці виникають швидше і зазвичай більш виражені.
Зміна кольору зумовлена руйнуванням клітин крові. За час свого існування синці проходять етап від бордового до фіолетового, синього, жовтого, зеленуватого і коричневого. Якщо синець розташований на видному місці, ця трансформація однозначно притягуватиме до себе увагу.
Як довго тримаються синці
Невеликі сходять за 2-3 тижні. Якщо пошкодження тканин було значним, на це може знадобитися місяць чи навіть більше – кров глибоко проникає у тканини і захоплює великі території.
Цей процес можна прискорити, якщо не чекати, коли «пройде само». Існують аптечні препарати, які сприяють розсмоктуванню гематом. Але можна позбавитися кольорових плям і підручними способами.
Домашні засоби проти синців
Алое вера. Якщо у вас росте на підвіконні цей сукулент, ви врятовані. Алое вера здавна відомий як ефективний протизапальний засіб. Покладіть листок у холодильник на годину, після цього вичавіть з нього слиз на синець. Коли висохне, це можна повторити – безліч разів. Вже наступного дня синець буде менш помітним.
Мед. Намастіть проблемне місце і зробіть марлеву пов’язку. Прикладіть лід на 30 хвилин і повторіть процедуру 2-3 рази підряд.
Імбир. Він не тільки підіймає імунітет, але й знімає запалення на шкірі. Зробіть з нього кашку (подрібніть у блендері або натріть на тертку), намастіть синець і замотайте бинтом. Краще це робити на ніч.
Ананас. Дуже несподіваний «лікарський засіб», який, між тим працює. Справа в тому, що в ананасі є бромелайн – травний фермент, який має протизапальний ефект. Він сприяє розщепленню білків, які затримують рідину в тканинах навколо синця. Прикладати його проблемного місця не потрібно, а от їсти – якомога більше!
Зубна паста. Перед сном намажте синець зубною пастою і оберніть область кількома шарами бинта, щоб не забруднити одяг. Вранці зніміть пов'язку, промийте частину тіла, а ввечері повторіть процедуру заново. Через 2-3 ночі синець практично повністю зникне.